Yekta Özözer

ABC Danışmanlık
Eğitmen

1965 İzmir doğumludur. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden (BSc) 1987 yılında, British Council Bursu ile okuduğu Strathclyde Business School’dan (Glasgow) 1990 yılında Mali İşler alanında Lisansüstü derecesini (MSc in Finance) almıştır.

20 yılı aşkın çalışma hayatı boyunca GSM, Internet, Kişisel Bakım ve Gıda gibi Hızlı Hareket Eden Tüketim Malları, Fast-Food, Havaalanları Yer Hizmetleri, Bankacılık ve Mali İşler gibi birçok sektörde tecrübe sahibi olmuş ve bir saha yöneticisi olarak aktaracağı yenilikçi metotları bizzat uygulama şansını edinmiştir. Danışmanlık ve eğitimci olarak da ağırlıklı olarak aralarında ISO 150 firmalarının veya yurtdışı firmaların yer aldığı Otomotiv, Beyaz Eşya, Tekstil, Sigortacılık, Bankacılık, Çağrı Merkezi, İnşaat, Kimya, Elektronik, Havayolları vb gibi 20+ farklı sektördeki birçok firmaya sürekli hizmetler vermekte, projeler yürütmektedir.

Citibank, Colgate-Palmolive, Coca-Cola, Çelebi Grubu ve Aria gibi firmalarda orta veya üst düzey yöneticilik yapmıştır. Şu anda ABC Danışmanlık ve Eğitim Ltd çatısı altında yurtiçi ve yurtdışında önde gelen birçok firmaya Yenilikçilik (Inovasyon), Yaratıcı Problem Çözme, Yöneticilik, Değişim Yönetimi ve Çatışma Yönetimi konularında danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir.

  • İnovasyon konusunda pratik yöntemler sunan “Ne Parlak Fikir, Yaratıcı Düşünme Yöntemleri”,
  • Global tüketici trendlerinden uluslar arası inovasyon fırsatları yakalamayı (ingilizce) anlattığı “TrenDNA”,
  • Firmaya özel, değişim kültürünü yönetme yöntemlerini anlattığı “Değişimi Yönetmek ve Liderlik Etmek”,
  • İş yaşamına ait komik öyküleri ders çıkartarak aktardığı “Kurumsal Yağ Sanatı”,
  • Yaratıcı fikirleri etkili bir şekilde nasıl geliştirebileceğimizi aktardığı “Yaratıcı Düşünmenin 27,5 Yöntemi”

adlı kitapları ve türkçe veya ingilizce yayımlanmış birçok makalesi vardır.

Uzmanlık alanımızla ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunuz her konuda bize soru sorabilirsiniz