Sibel Börekçi

Danışman

Sibel Börekçi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1994’te uzman yardımcısı olarak işe başladığı Yapı ve Kredi Bankası’da Kalite, İletişim ve Performans Geliştirme Yönetimi’nde 1996 yılına kadar uzman olarak çalıştı. Daha sonra 1996 yılından Mayıs 2000’e kadar Delphi Automotive Systems – İstanbul ve İzmir Fabrikalarında Kalite Müdürü olarak çalıştı. Kalite sistemlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasının yanı sıra, İzmir’de kurulan yeni fabrikanın kurucu ekibinde görev aldı. Burada, organizasyon yapısının, rol ve sorumlulukların tasarımından, yalın üretim ve yönetim uygulamalarının hayata geçirilmesine kadar çok çeşitli faaliyetlerde bulundu. Daha sonra, İzmir’de yaratılan kurum kültürünün İstanbul ve Bursa Fabrikalarına adapte edilmesi projesinde aktif görev aldı. Aynı zamanda Delphi bünyesindeki birçok uluslararası projede Delphi Türkiye’yi temsil etti ve yalın yönetim ve süreç yönetimi konularında uzmanlaştı.

Ekim 2000’de  Didem Karabay ile birlikte, ADS Danışmanlık’ı kurdu ve ADS Danışmanlık bünyesinde aktif olarak,  farklı sektörlerde yer alan firmalara, çeşitli uzmanlık alanlarında tasarım ve uygulama desteği verdi.

2004-2009 yılları arasında, Sinter Metal İmalat Sanayi A.Ş.’de kalite ve mühendislik müdürlüğünden fabrika müdürlüğüne kadar çeşitli görevlerde bulundu. Firmanın yeniden yapılanma sürecini yönetti, bu kapsamda yeni süreç, rol ve sorumlulukların belirlenmesi ve bu doğrultuda yetkinlik değerlendirme çalışmalarını koordine etti. Halen aynı firmaya, yönetim sistemlerinden sorumlu yönetim temsilcisi olarak  danışmanlık vermektedir.   “ISO 9000 Lead Auditor”ü olan Sibel Börekçi, Haziran 2010 itibariyle “ISO TS 16949 Lead Auditör”ü olmaya da hak kazanacaktır.

Sibel Börekçi, kalite ve üretim sistemleri uygulamaları, süreç yönetimi, yalın yönetim, kurum kültürü tasarımı, organizasyon geliştirme, yetkinlik değerlendirme merkezi uygulamaları, stratejik iletişim, değişim iletişimi,  eğitim, simülasyon ve workshop tasarım ve sunumu konularında uzman ve çok yönlü tecrübe sahibidir. Sibel Börekçi İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Uzmanlık alanımızla ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunuz her konuda bize soru sorabilirsiniz