Özgür Baykut

Eğitmen & Danışman

25 Aralık 1972’de Ankara’da doğdu. 1990 yılında Antalya Anadolu Lisesi’ni, 1995 yılında da O.D.T.Ü. İstatistik Bölümü’nü bitirdi.

1995 yılında MT olarak Yapı Kredi Bankası’nda başladığı bankacılık hayatını 2006 yılına kadar sürdürdü. Bireysel Bankacılık MT’si olarak başladığı Yapı Kredi Bankası’ndan sonra 9 yıl Tekstilbank’da çalıştı. Kredi Kartları Merkezi pazarlama bölümden Bireysel Bankacılık Mevcut ve Yeni Ürün Geliştirme Bölümü’ne Andersen Consulting ile yürütülen projelere kadar genel müdürlük bünyesinde bir çok bölümde görev aldıktan sonra Teşvikiye Şube’sinde mutfaktan tezgaha geçiş yapıp Etiler Şube Müdürü iken Teksitlbank’tan Citibank’a geçip bankacılık hayatını Citibank’ta noktalamıştır. Bankacılık hayatı boyunca satış ekiplerine ve MT gruplarına satış ve pazarlama eğitimleri vermiştir.

Bankacılık hayatını noktaladıktan sonra kredi satabilmek için peşinden koşturduğu firmalardan oluşan Reel Sektöre adım atmıştır. Numarine Performans MotorYachts’da CFO olarak çalışmıştır. Daha sonrasında NAB Holding bünyesine stratejiden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak katılmıştır. Hali hazırda Giz Gayrimenkul Yatırım ve Ticaret A.Ş.’de genel müdür olarak görev yapmaktadır.

Ben’e yolculuğunu sürdüren Özgür Baykut’un “Tanrı’nın Oyunu” ve “40” adında yayınlanmış iki kitabı vardır. Blogger olan Baykut’un sosyal medya üzerine deneysel çalışmaları da bulunmaktadır. Marka yaratma, sürekli değişim ve kendini gerçekleştirme konuları üzerine de çalışmaları bulunan Özgür Baykut iyi derece İngilizce ve Azerice, yolunu bulmasına yetecek kadar Almanca ve İtalyanca bilmektedir.

Evli olan Özgür Baykut 2012 yılından beri ADS Yönetim Danışmanlığı bünyesinde satış, iletişim, müşteri ilişkileri ve yönetim konularında sınıf eğitimi ve konferanslarda eğitim ve KOBİ’lere yönetim danışmanlığı hizmeti vermeyi sürdürmektedir.

Uzmanlık alanımızla ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunuz her konuda bize soru sorabilirsiniz