Orhan Kortun

Eğitmen

7 Ocak 1960’da Adana’da doğdu. 1981’de Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat ve Maliye Bölümünü bitirdi. Bu dönemde 6 ay süre ile Yapı ve Kredi Bankası’nda kambiyo memuru olarak çalışarak iş hayatına başladı. 1981-1982 yıllarında Kuleli Askeri Lisesi’nde yedek subay İngilizce öğretmeni olarak askerlik hizmetini tamamladı.

1983 yılında Goodyear Lastikleri TAŞ’de Bölge Satış Temsilcisi olarak göreve başladı. 1987 yılında istifa ederek, Petlas Lastik Sanayi A.Ş.’de Pazarlama uzmanı olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Devlet Planlama Teşkilatında Lastik Sektörü Komisyonunda temsilci üye olarak görev aldı.

1988 yılında Goodyear Lastikleri TAŞ’ye Satış Müdürü olarak döndü. 1994 yılında Weitnauer Trading Company – Türkiye’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 1996 yılında Kozmosan A.Ş.’de Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. 1997’de tam zamanlı danışman olarak Sunways Airways’de “International On Board Duty Free” Satış Departmanı’nın kuruluşunu, organizasyonunu, ekip eğitimlerini gerçekleştirdi. 1983-1997 yılları arasında Lüksemburg, İsviçre, Almanya, Fransa ve Türkiye’de satış, yöneticilik, kişisel gelişim, sunum teknikleri, eğitmen eğitimi konularında çok sayıda uluslararası ve yerel eğitim programlarına katıldı. Aynı yıllarda yine çok sayıda ve farklı sektörlerde satış, bayi geliştirme, servis ve satış elemanları eğitimi, ekip çalışması gibi konularda eğitim programlarının planlamalarını ve uygulamalarını gerçekleştirdi. Farklı firmalara ait global eğitim planlarının Türkiye ayaklarındaki faaliyetlerde görevler aldı.

1998 yılında Makro Medya Hizmetleri Reklam ve Organizasyon Ltd. Şti.’ni kurarak reklam, iletişim, danışmanlık ve eğitim hizmetlerini kendi şirketi bünyesinde sürdürmeye başladı. 2000 yılından bu yana gönüllü olarak Otistikler Derneği’ne iletişim hizmetleri veriyor. Yine gönüllü olarak derneğin düzenlediği eğitim ve bilinçlendirme amaçlı programlarda görevler alıyor.

1998 yılından bu yana faklı eğitim kuruluşları ile iletişim, eğitim programları hazırlığı, sunum projeksiyon ve senaryoları oluşturulması üzerine birlikte projeler geliştirdi, sunumlara katıldı. Aynı sürede Aura Psikoterapi, Sanatla Tedavi ve Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen kişisel gelişim programlarında hem eğitimler, hem görevler aldı. 2014 yılından bu yana koçluk teknikleri üzerinde eğitimler alıyor ve uygulama pratiklerine katılıyor. 2014 yılında Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Dijital İçerik dersleri verdi.

Uzmanlık alanımızla ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunuz her konuda bize soru sorabilirsiniz