Meriç Koraltürk Polat

Eğitmen & Danışman

Meriç Koraltürk Polat, 1988 yılında Fatih Vatan Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini aldığı İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’ nü dereceyle bitirdi.

Üniversite öğrenimi sırasında, 1990 yılında finans sektörüne olan ilgisi dolayısı ile Pamukbank Şube Satış kadrolarında iş hayatına başladı. Ardından Yapı Kredi Bankası Sistem Geliştirme Bölümü ve YAPI 2000 Özel Projeler Grubu bünyesinde İnsan Kaynakları projelerini yürüttü. Benzer konulardaki çalışmalarına Esbank’ ta Müdür Yardımcısı olarak devam etti. EGSBANK’ ın kuruluş günlerinden itibaren banka ve iştiraki finansal şirketlere Organizasyon ve Toplam Kalite Bölüm Müdürü olarak hizmet verdi. Bu görevden sonra Dışbank Organizasyon Bölümü Yöneticisi ve Eğitim ve Gelişim Bölümü Direktörü olarak çalışma hayatını sürdüren Meriç Koraltürk Polat, Ekim 2004 tarihinde ADS Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı şirketine ortak oldu.

Son 15 yıldır yönetim kademelerinde görev alan Meriç Koraltürk Polat, halen ADS Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı şirketinin sahibi olarak danışmanlık ve eğitmenlik faaliyetlerini yürütmektedir.

Meriç Koraltürk Polat, sistem geliştirme ve uygulama, organizasyonel tasarım, yeniden yapılandırma, süreç iyileştirme, eğitim tasarımı, eğitim organizasyon ve planlama faaliyetleri, yetkinlik sistemleri, değerlendirme testleri, insan kaynakları sistemleri ve araştırma konularında uzman ve çok yönlü tecrübe sahibi olup, aynı zamanda profesyonel koçluk yapmaktadır.

Meriç Koraltürk Polat İletişim, Hizmet, Yönetim, Koçluk, Performans Değerlendirme, Eğitmenlik ve Facilitasyon Becerileri konularında eğitimler vermekte, “yaşayarak öğrenme – simülasyon programları” yönetmekte, workshop tasarım ve uygulamaları gerçekleştirmekte, ayrıca gelişimi sağlayacak alternatif öğrenme yöntemleri olan uzaktan eğitim uygulama ve içerik tasarımı, eğitim filmi senaryo ve yapım çalışmaları ile ilgili konularda çalışmalarını sürdürmektedir.

2014 yılından itibaren kurumsal gelişimin yanı sıra bireysel gelişime de odaklanmış, bireysel koçluk konularına ağırlık vermiş, Nefes Terapisti olarak kurumsal ve bireysel nefes koçluğu çalışmalarına da başlamıştır.

Meriç Koraltürk Polat, İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk annesidir.

Uzmanlık alanımızla ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunuz her konuda bize soru sorabilirsiniz