Melike Koraltürk

Danışman

Lise öğrenimini Fatih Kız Lisesi’nde tamamlayan Melike Koraltürk, Lisans eğitimi aldığı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü yüksek dereceyle bitirdi.

Üniversite öğrenimi sırasında, eğitim sektörüne olan ilgisi dolayısı ile okullarda öğretmenlik yaparak iş yaşamına başladı. Ardından Fatih Dersanesi ‘nde eğitmenlik/danışmanlık ve Şube Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Eğitim yaşamına Dilko Dersaneleri’nde Türkçe Zümre Başkanı olarak devam etti. Bu görevden sonra Özel AR-EL Eğitim Kurumları’nda Türkçe- Edebiyat Bölüm Başkanı olarak çalışan Melike Koraltürk, yönetim deneyimlerini danışmanlık amacıyla kullanma kararı vererek 2005 yılında ADS Danışmanlık bünyesine katıldı.

Melike Koraltürk; Varoluş, Değerler Bilinci ve Eğitim, Karizma ve Liderlik, Çatışma ve Kriz Yönetimi, Eğitim Yönetimi, Yönetici ve Yönetilen İlişkileri, Yöneticilik Becerileri, Eğitimde Temel İlkeler ve Yaklaşımlar, Zaman Yönetimi, Uluslararası Eğitim Programı Bakolorya (IBO) konularında çok çeşitli sertifikalı seminerlere katılmış ve uzmanlaştığı bu konularda kurum içi eğitmenlik ve danışmanlık yaparak bilgi birikimini paylaşma olanağını bulmuştur.

İş yaşamı boyunca sürekli yönetimin çeşitli kademelerinde görev alan Melike Koraltürk, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetimci Yetiştirme Programı’na katılarak İç Denetimci Sertifikası almış ve İç Denetçi olarak da görev yapmıştır.

Eğitim tasarımı, eğitim organizasyon ve planlama, sunum hazırlama, kültür ve sanat etkinlikleri ve dergileri hazırlama, tanıtım dokümanları oluşturma, proje yönetimi, süreç iyileştirme, değerlendirme testleri konularında çok yönlü tecrübe sahibi Melike Koraltürk, 2005 yılından bu yana ADS Danışmanlık bünyesinde eğitmen ve danışman olarak görevini sürdürmektedir.

Melike Koraltürk, İngilizce bilmekte, ilgi alanları ile ilgili gelişimini sürdürebilmek amacı ile araştırma çalışmalarına devam etmektedir.

Uzmanlık alanımızla ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunuz her konuda bize soru sorabilirsiniz