Ercan Kalit

Eğitmen & Danışman

1973 yılında Mersin’de doğan Ercan Kalit, Lise eğitimini Ankara Fen Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimine İ.T.Ü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nde başlayan Ercan Kalit, ikinci yılın sonunda eğitimine Sosyal Bilimler alanında devam etme arzusuyla İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine geçiş yapıp, İşletme bölümünden 2000 yılında mezun oldu.

İş hayatına üniversite yıllarında aktif satış yaparak başlayan Ercan Kalit, Bilişim ve Hizmet sektörlerinde uzun yıllar Satış, Şube Müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü ve Ülke Satış Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Başta İstanbul olmak üzere  Ege, Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerinde  B2C ve B2B satış organizasyonları kurup yöneten Ercan Kalit, bizzat kuruluşuna liderlik ettiği Kurum İçi Satış Akademisinde Satış, Satış Yönetimi, Müşteri Memnuniyeti ve Sadakati ve Kişisel Gelişim alanlarında eğitimler hazırlayıp vermiştir.

İnsana dair merakının peşinde uzun yıllar Felsefe, Psikoloji ve Kadim Bilgelik öğretileri alanında disiplinler arası araştırmalar yapan Ercan Kalit, 2006 yılında ICF Onaylı Professional Solution Focused Coach sertifikasını aldıktan sonra koçluk alanındaki yetkinliklerini arttırmak için ICF onaylı Takım ve Yönetici Koçluğu ve IAC onaylı NLP Practitioner sertifikalarını almıştır.

Yaşamına, Yazar, Danışman ve Eğitmen olarak devam eden Ercan Kalit, ADS bünyesinde Müşteri Deneyimi Yönetimi, Satış Yönetimi, Performans ve Motivasyon Yönetimi ve Takım Çalışması alanlarında eğitim ve danışmanlık vermektedir.

Ercan Kalit İngilizce bilmekte olup evlidir.

Uzmanlık alanımızla ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunuz her konuda bize soru sorabilirsiniz