Didem Karabay

Eğitmen & Danışman

Didem Karabay Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini aldığı Marmara Üniversitesi Fransızca Siyasal ve İdari Bilimler Bölümü’nü birincilikle bitirdi. Fransız Hükümetinin başarı bursuyla IEP Paris’de Pazarlama Stratejileri ve Pazar Araştırmaları konularında Master yaptı. Didem Karabay, tezini ‘Kurum Kültürü ve Kurumsal İletişim’ üzerine yazdı. Fransa’da, Danone, Peugeot ve Frabra için geliştirilen projelerde ve dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden Sofres’te görev aldı. 1994’te çalışmaya başladığı Yapı ve Kredi Bankası’nda Mayıs 2000’e kadar Kalite, İletişim ve Performans Geliştirme Yönetmeni olarak çalıştı.

Ekim 2000’de Sibel Börekçi ile birlikte, ADS Danışmanlık’ı kurdu. ADS Danışmanlık bünyesinde, farklı sektörlerde yer alan firmalara, çeşitli uzmanlık alanlarında tasarım ve uygulama desteği verdi. Danışmanlık görevi kapsamında, hep çok büyük kurumda Kurumsal Dönüşüm ve Kurum Kültürü projelerini yürüttü. Uzmanlık alanlarının bir kısmında, Türkiye’ye ek olarak uluslararası deneyim de edindi.

Didem Karabay, stratejik iletişim; değişim yönetimi; iç iletişim ve müşteri memnuniyeti araştırmaları; gizli müşteri araştırmaları; geri bildirim mekanizmaları; grup tartışmaları, kolaj ve derinlemesine görüşmelerin tasarımı ve moderatörlüğü; görev grupları bazında yetkinlik setlerinin hazırlanması, değerlendirme merkezi uygulamalarının tasarım ve uygulaması, performans geliştirme süreçleri, eğitim ve workshop tasarım ve sunumu konularında uzman ve çok yönlü tecrübe sahibidir.

Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak son sınıf öğrencilerine Kurumsal İletişim ve Pazarlama dersleri vermiştir. Didem Karabay, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Uzmanlık alanımızla ilgili desteğe ihtiyaç duyduğunuz her konuda bize soru sorabilirsiniz